تجهیزات باسکول

باسکول ابزاری برای وزن کردن اجسام سنگین است که امکان توزین آنها به وسیله ترازو وجود ندارد. باسکول در دو نوع دیجیتال و مکانیکی وجود دارد. باسکول های مکانیکی، نمونه های قدیمی باسکول هستند که به صورت دستی به عملیات توزین می پردازند. باسکول های دیجیتال نمونه های جدیدتری از باسکول هستند که به صورت هوشمندانه و با کمترین دخالت فرد، عملیات توزین را انجام می دهند. معمولا باسکول های دیجیتالی دقت بالاتری در توزیج اجسام دارند و عمدتا با برق کار می کنند. امروزه باسکول ها در ظرفیت های مختلفی موجود هستند و برای مصارف مختلفی استفاده می شوند. برخی از باسکول ها تجهیزات پیشرفته تری دارند که علاوه بر نمایش وزن اجسام، دارای نمایشگر ها، لودسل، بلوتوث و حتی ارتباط با کامپیوتر می باشند. باسکول نوعی ترازو است که برای وزن کردن اجسام سنگین تر مانند حیوان، کامیون و … استفاده می شود. از نظر کارایی، باسکول در دو نوع صنعتی و فروشگاهی موجود است. باسکول فروشگاهی برای وزن کردن اقلام سبک تر و باسکول صنعتی برای توزین اجسام سنگین بکار می رود. باسکول صنعتی دو انواع مختلفی از جمله باسکول جاده ای، باسکول کفی، سقفی و … در دسترس است. برای خرید باسکول، بهتر است به نکات مهمی از جمله تجهیزات باسکول توجه کنید.

باسکول از اجزای مختلفی تشکیل شده است: صفحه پلتفرم، نمایشگر، لودسل (حسگر توزین)، جعبه تقسیم (جانکشن باکس)

نمایشگر باسکول

نمایشگر باسکول یکی از اجزای اصلی باسکول است که برای نمایش وزن اجسام ساخته شده است. این نمایشگر در انواع مختلف باسکول صنعتی و باسکول فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. اندیکاتور باسکول در انواع مختلفی موجود می باشند که با توجه به برند و سازنده آن، کیفیت و ساختار متفاوتی دارند. نمایشگر می تواند همراه با پرینتر و یا فاقد پرینتر باشد. یک نمایشگر باسکول بهتر است شامل ویژگی های زیر باشد:

  • ساخته شده از قطعات باکیفیت و پیشرفته
  • نمایش دقیق وزن
  • دارای صفحه ال ای دی
  • دارای روشنایی و فونت خوانا
  • قابلیت استفاده با برق و باطری
  • کاربری آسان و قیمت مناسب
  • مقاوم به الکتریسیته ساکن
  • دارای حافظه ثابت و موقتی

اطلاعات مفید» خرید باسکول نیسان کش

نمایشگر باسکول

لودسل باسکول

لودسل یا حسگر توزین، وزن جسم روی پلتفرم را روی نمایشگر نشان می دهد. به لودسل ها، پایه های صفحه پلتفرم نیز گفته می شود. هر لودسل، دقت و ظرفیت اندازه گیری متفاوتی دارد. برای خرید لودسل باسکول بهتر است ظرفیت مناسبی را با توجه به نیازتان انتخاب کنید. همچنین در نظر گرفتن شرایط اقلیمی محیط نیز اهمیت زیادی در خرید لودسل دارد. برای جلوگیری از ثبت اضافه بار، طراحی مناسب لودسل را در نظر بگیرید. توجه کنید که لودسل ها، از با اهمیت ترین تجهیزات باسکول هستند که مطابق ولتاژ، فشار وزن وارد شده را به نمایشگر منتقل می‌کنند و بدین ترتیب توزین بار مورد نظر به دست می آید. لودسل ها در انواع مختلفی در دسترس هستند که در زیر به آنها اشاره شده است.

لودسل فشاری

لودسل خمشی

لودسل فشاری

لودسل-فشاری

لودسل فشاری

جانکشن باکس باسکول

جانکشن باکس ها یا جعبه تقسیم باسکول، یکی از مهمترین تجهیزات باسکول هستند که وظیفه اتصال لودسل ها به یکدیگر و سیم متصل به نمایشگر را به عهده دارند. اما کار اصلی جانکشن باکس، یکنواخت کردن وزن روی کفه باسکول می باشد. جانکشن باکس ها انواع مختلفی دارند و با توجه به تعداد کانال های ورودی خود، نامگذاری می شوند. معروف ترین جعبه تقسیم یا جانکشن باکس باسکول ها، جانکشن باکس 4 کاناله، 6 کاناله و 8 کاناله هستند. نهایت دقت لودسل ها و نمایش دهنده ها در باسکول به دقت جانکشن باکس ها وابسته است. با استفاده از جانکشن باکس ها می توان وزن قسمت های مختلف کفه را تنظیم کرد و وزنی یکنواخت و استانداردی را ایجاد نمود.

اطلاعات بیشتر: قیمت باسکول خاور کش

جانکشن باکس

جانکشن باکس 8 کاناله

جعبه تقسیم باسکول

جانکشن باکس 6 کاناله

جانکشن باکس 4 کاناله

چاپگر یا پرینتر باسکول

پرینتر یا چاپگر باسکول یکی از تجهیزات جانبی باسکول است. اتصال پرینتر به باسکول یکی از نیازهای مهم مشتریان است که وظیفه چاپ فاکتور مشتری را به عهده دارد. از آنجایی که برخی باسکول ها دارای چاپگر نیستند ممکن است بسیاری از مراکز و شرکت ها به دلیل عدم صدور فاکتور و رسید به مشتری دچار مشکل شوند. از این رو می توان با خرید پرینتر جداگانه، این امر را ممکن کرد. رویان مکاترونیک یکی از برترین شرکت های تولید کننده انواع تجهیزات باسکول است که خریدی مطمین و آسان را برای تمامی مشتریان عزیز فراهم می کند.

پرینتر باسکول

چاپگر سوزنی lq300

چاپگر لیزری hp2035

پرینتر باسکول

چاپگر لیزری سامسونگ ۲۰۲۰

پرینتر باسکول

چاپگر سوزنی lq350

اطلاعات مفید»»» قیمت باسکول 60 تنی

اطلاعات مفید»»» خرید باسکول 30 تنی